Su Kaçağı Nedir ?

Başta mutfak ve banyolar olmak üzere, su tesisatının evinizden geçtiği her noktada, herhangi bir hattan dökülen suyun, borular eşliğinde kanallara boşalması sırasında oluşabilen çatlaklardan sızmaya başlayan su, su kaçağı olarak adlandırılır. Başlarda kolay tespit edilmeyen ya da sadece ufak bir sızıntı olarak gözünüze çarpan su kaçakları, ileride başımıza büyük sorunlar açabilmektedir.

Su Kaçağı Nedeni Nedir?

Eskimiş musluklar, içi pas tutmuş eski borular, hatalı yapılar su kaçağına sebebiyet veren unsurların başında gelir. Dairenizde ya da binanızda su tesisatı geçen her yerde su kaçakları ile karşılaşma riskiniz vardır. Burada genellikle yanlış bilinen bir noktaya değinmek isteriz.

Türkiye içerisindeki karşılaşılan su kaçağı problemlerinin yarısı yeni konutlarda görülmektedir. Eski konutlarda karşılaşılan su kaçakları, tesisatın kullanım ömrü ile kullanıcı kaynaklı hatalardan oluşmakta iken, yeni konutlarda görülen su kaçakları ağırlıklı olarak inşaat hatalarından kaynaklanmaktadır.

Su Kaçağı Nasıl Tespit Edilir?

Tesisat sorunları arasından en can sıkıcı problemlerden biri olan su kaçağının tespiti artık eskisi kadar zor değil. Su kaçakları sorunu ile karşı karşıya kalındığı zaman, uzman firmalarla iletişime geçmek, daha büyük sorunlarla karşılaşmamak adına yerinde bir davranış olacaktır.Profesyonel firmalar tarafından kısa bir süre içerisinde evinize gelen uzman kişiler, su kaçağının tespitinde kullanılan modern dedektörler sayesinde evinizde meydana gelen su kaçağını kolayca tespit ederler. Hızlı bir biçimde su kaçağı rahatlıkla tamir edilir. İçiniz rahat eder.

You may also like

Yorum Yap

Su Kaçağı tespiti

Su Kaçağı Bulma

Su Kaçağı

Su Kaçağı tespit

Call Now Button